- - -


Představte si život jako hru, kde 24 hodin denně žonglujete s pěti míčky: práce, rodina, zdraví, přátelé a smysl života a snažíte se je udržet ve vzduchu.
Dave LogenŽivotní optimismus
Anketa
Máte jistotu v zaměstnání?   ANO 8 (40%)

   NE 11 (55%)

   Nevím 1 (5%)

Odběr novinek
Domů > Novinky > Finanční svoboda. Jak poznáte, že jste finančně svobodní?

Finanční svoboda. Jak poznáte, že jste finančně svobodní?

14.06.2012 10:05

financni-svoboda.jpgFinanční svoboda je stav, kdy výše pasivních příjmů pokrývá nebo převyšuje naše životní výdaje. Finanční svoboda, to jsou možnosti. Bohatý je ten, kdo má vyšší měsíční příjmy než je jeho měsíční spotřeba. V takovém případě již nemusí  pracovat, a přesto si udrží svoji životní úroveň. 

 

 • Bohatí lidé hrají, aby vyhráli, a myslí ve velkém.
 • Bohatí lidé vidí příležitosti, ne překážky. 
 • Bohatí lidé si utváří svůj život sami, nevěří na osud.
 • Bohatí lidé se stále učí.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění, se lidé do podnikání nehrnou. Jen 18% zaměstnanců uvažuje o tom, být sám sobě šéfem, 55 % vyhovuje být zaměstnancem. Na druhé straně ovšem většina touží být finančně svobodná a nezávislá. Je nutné pravdivě konstatovat, že uvedené věci jsou v rozporu! Trvalou finanční svobodu a nezávislost nelze očekávat s pasivním přístupem k životu a v klídku zaměstnaneckého poměru.

Jak poznáte, že jste finančně svobodní?

 

 1. 100% rozhodujete o svém čase.
 2. Máte k dispozici takové finanční prostředky, které vám zajišťují pravidelný přísun peněz, aniž byste museli chodit do práce a vstávat na budík.
 3. Vaše peníze se zhodnocují natolik, že jste schopni pokrýt všechny vaše výdaje.
 4. Vy jste ten, kdo určuje pravidla druhým.
 5. Nemusíte přemýšlet: ,,Mám na to?“
 6. Plníte si své sny a cíle.
 7. Pomáháte druhým.

Každý má však své finanční potřeby jiné. Člověk, který je zvyklý žít v přepychu bude mít určitě jiné potřeby, než člověk který je zvyklý žít skromně. Ovšem i skromný člověk získá při dosažení své finanční svobody nové návyky a začne mít i jiné finanční potřeby. Dopřeje si to, o čem se mu dříve jen v hloubi duše snilo.

Každý touží dosáhnout finanční svobody, většina lidí však nepřemýšlí nebo neví, jak na to. Tito lidé se dělí do dvou skupin: jedna skupina čeká, až se něco stane a nedělá nic, jen si stěžuje a druhá skupina nečeká a je ochotna s tím něco opravdu udělat, jen neví, jak na to...

Dosáhnout finanční svobody může opravdu každý!

Jedna z prvních poučných knih o penězích je „Nejbohatší muž v Babylonu“ od George Samuela Clasona. Kniha je to jednoduchá a čtivá. Vychází z nalezených textů hliněných tabulek ze starého Babylonu. Recept na zbohatnutí už lidstvo zná tisíce let, principy uvedené v knize jsou stejně aktuální i dnes.

Receptem na zbohatnutí je správa vašich financí

Jednoduché pravidlo 10 % vám zajistí obrat ve vašem životě. Alespoň 10 % vašich stávajících příjmů věnujte pravidelně na svoje vzdělání a na získání dalších aktiv. Mnohokrát si vlastně ani neuvědomujete, jak nakládáte s penězi, které každý měsíc dostáváte - jakmile dostanete výplatu, uhradíte složenky a nakoupíte spoustu důležitých věcí. Pak děti, škola, stravenky a nakonec přemýšlíte o tom, že jestli vám na konci měsíce přece jen něco zbude, dáte to možná stranou, anebo se odměníte a koupíte si něco pro sebe.

Nebezpečí, která ohrožují vaše peníze

 

 1. Nebezpečí propadnutí do hlubokého dluhu díky kreditní kartě.
 2. Nebezpečí špatného pojištění. 
 3. Nebezpečí špatně nastavené hypotéky.
 4. Nebezpečí tzv. akčních nabídek v supermarketech.
 5. Nebezpečí nevhodného investování.

Pokud začínáte s vytvářením finanční svobody, je dobré si za začátku podržet svoje zaměstnání a věnovat se vytváření vašich pasivních příjmů po práci a o víkendech. Začněte tím, že budete číst knihy o vytváření pasivních příjmů. Robert Kiyosaki napsal mnoho jednoduchých a čtivých knih, se kterými začíná většina lidí.

Pokud chcete pro sebe a svou rodinu vytvořit finanční svobodu, zbavte se negativního vztahu k penězům a k bohatým lidem. Budete-li mít myšlenky typu - peníze jsou kořenem všeho zla, pak zaručeně nikdy nezbohatnete.

Finanční svoboda není jenom o penězích - jde také o bohatství vztahů, pocit štěstí, spokojenosti se svým životem a dokonalým zdravím.

Život je o kvalitě cestování za svými cíly

Pamatujte, že finanční svoboda je úměrná velikosti vlastního osobního růstu.

Vezměte svou finanční svobodu a nezávislost do vlastních rukou. Buďte svobodní, ovládejte své peníze, svůj čas a svůj život. Nepracujte pro své peníze tvrdě, ale chytře! Nechť vaše peníze pracují pro vás!

Licence Creative Commons

      

Komentáře k článku

Odeslat vzkaz
1+5 =

Copyright © 2011 | Mapa webu | Doporučujeme: www stránky zdarma www stránky | administrace webu